Funkčné oblečenie na leto vie chladiť a chrániť pred ochoreniami

Zdravie a krása:Striebrovo vašich šatách

Marek 03.05.201616529

Funkčné oblečenie na leto vie chladiť a chrániť pred ochoreniami

Počas leta si obliekame to najvzdušnejšie a najľahšie oblečenie. Rôzne tkaniny však majú rôzne vlastnosti a vďaka integrovanému striebru porazíte letné horúčavy, nebudete zapáchať a ochránite sa pred plesňami. Pritom môžete chodiť maximálne štýlovo. Stačí si len dobre vybrať!

Príjemne chladivé oblečenie

Oblečenie nemusí vždy znamenať iba viac tepla. Tričká s vláknami Coolmax® veľmi rýchlo odvádzajú telesnú vlhkosť od pokožky do ďalších vrstiev látky pritom ju samé neobsorbujú. Materiál je jemný, ľahký a priedušný pre prirodzený a svieži pocit chladu. V článku Prvé oblečenie, ktoré chladí. Prežite horúčavy v pohode!, sa napríklad dozviete aj o nohavičkách, ktoré zabezpečia počas leta zdravú vagínu aj močový mechúr. Tak isto nájdete aj rady, v čom sa vybrať na turistiku, aby ste výlet prežili bez prehnaného potenia.

Silné voči plesniam a baktériám

V lete sa darí kožným ochorenia a plesniam viac ako v iné mesiace roka. Je to ich zlaté obdobie. Vlhko po spotení a teplo je pre ich množenie niečo ako stimulátor rastu. Práve tomu zabraňujú výrobky s aplikáciou iónov striebra. Majú antibakteriálne účinky zachované počas celej doby ich životnosti a  ošetrujú sa pritom ako bežná spodná bielizeň. O výhodách nosenia spodnej bielizne s vláknami Silver + sa dočítate viac v článku Zoznámte sa s vláknom Silver+. Striebrom chráni pred baktériami!

Pozor na citlivé nohy

Cez leto sa zdôrazňuje potreba nosiť vzdušnú obuv, no to často nestačí. Nedá sa nosiť pri športe a rovnako pot aj na podošve môže byť zdrojom baktérií. V lete je potrebné dbať na dezinfekciu samotnej obuvi. Ženy by mali zabudnúť na používane silónových ponožiek a po osprchovaní si nohy vždy utrieť dosucha. Takisto aj medziprstové priestory, kde najčastejšie mykózy vznikajú. Ak chcete ešte viac eliminovať možnosť vzniku plesní na nohách, skúste sa vyhnúť spoločným vlhkým priestorom ako sú sauny, soláriá okolo bazénov, či spoločné sprchy na kúpalisku. Z nich si môžete odniesť nepríjemné spomienky. V článku Zápach nôh a mykózy idú ruka v ruka. Vieme ako ich poraziť, sme sa venovali práve tomuto letnému problému. Ak chcete mať krásne nohy celé leto, oplatí sa ho prečítať.

Antibiotické oblečenie

Ponožky aj tielka, tričká a nohavice. To všetko môže mať antibakteriálne účinky a zamedzí  rozvoju plesní aj v prípade, že vaša pokožka už s nimi prišla do kontaktu. V článku Striebro je v starostlivosti o zdravie nad zlato píšme o tom, že striebro patrí k silnému prírodnému antibiotiku, ktoré ničí množstvo baktérií, mikróbov, mykóz, kvasiniek a dokonca môže kožu chrániť a ozdravovať. Nie je však jedno, aké striebro použijete. Častice striebra vytvárajú na našej pokožke zdravú klímu a eliminujú zápach nôh, či známy pach prepoteného trička. Michaela Butvínová v článku upresňuje, aké striebro využívať a ako sa v lete chrániť nielen pred slniečkom, ale aj pre nepríjemnými letnými parazitmi.

Komentáre Disqus.
(4.7/5) 16 referencií
Komfort-shop.sk

Našim zákazníkom prinášame antibakteriálnu funkčnú bielizeň a prádlo vyrábané na báze…

(4.7/5) 61 referencií
SILVER+ produkty

SILVER+ - predaj dámskej módy a doplnkov v Boho štýle. Boho štýl nie je niečo, čo má definíciu.…

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím