Homeopat nie je šarlatán!

Zdravie a krása:Alternatívna medicína

Marek 14.10.201310475

Homeopat nie je šarlatán!

Homeopatia je liečebná metóda založená na komplexnej liečbe organizmu a predstavuje vysoko profesionálny a starý odbor. Niekedy sa však nevieme zorientovať, kto je skutočným homeopatom schopným vyliečiť choroby a kto je šarlatánom priživujúcim sa na homeopatickej liečbe.

Otázky, odpovede a vysoká miera starostlivosti

Predať homeopatický liek vám dokážu v lekárni, alebo si ho môžete kúpiť aj cez internet. Od homeopata však chite viac. Konzultácia, takzvané homeopatické sedenie je lakmusovým papierikom toho, či ste prekročili prah ordinácie skutočného odborníka. Homeopatické vyšetrenie prebieha za účasti pacienta a homeopata. „Homeopat vníma pacienta s jeho symptómami, ťažkosťami a celým jeho prejavom, na základe čoho sa potom snaží vybrať najvhodnejší liek pre danú osobu. Homeopat a pacient sú v kontakte a homeopat sleduje zmeny, ktoré pacient zaznamenáva po užití lieku, sleduje vývoj, ako sa mení zdravotný stav pacienta. Liečba je úspešná pri vzájomnej spolupráci homeopata aj pacienta,“ hovorí Ing. Renáta Mackovová. Zároveň dodáva, že starostlivosť homeopata sa nekončí podaním lieku, ale sprevádza pacienta pozorne počas celej doby liečby.

 

Vstupné vyšetrenie trvá v priemere do dvoch hodín. Dĺžka rozhovoru je nutná k dosiahnutiu najvyššej úrovne poznania. Ďalšie hodiny sú strávené rozborom v prípade, že sa jedná o zvláštny alebo málo známy liek. Dôležitá je prvá kontrola po začatí homeopatickej liečby, kde homeopat zhodnotí priebeh liečby, zlepšenie stavu, možnosť zmeny potencie lieku,  častejšieho užívania predpísaného lieky, prípadne  predpíše nový liek,“ ozrejmuje Silvia Trojanovská.

Pýtajte sa na referencie!

Šarlatán lieči, lieči a výsledky sú vecou náhody. Kvalitný homeopat sa môže pochváliť celou škálou referencií. Mgr Pavlína Hollá. Uvádza len niekoľko skúseností:

Staršia dáma prišla so silnými bolesťami hlavy kombinovanými s tráviacimi problémami, ktoré sa objavovali viackrát do mesiaca a trvali minimálne 3 dni. Trápila sa s tým asi 20 rokov. Po homeopatickej liečbe po dvoch mesiacoch problémy celkom odzneli.

 

Malý chlapec – aj po vybratí dvoch rôznych antibiotík, mal stále vracajúce sa bolesti ušiek a už horšie počul. Po podaní homeopatík sa spustil výtok z oboch ušiek, teploty aj bolesti. ustúpili. Výtok postupne odznel a chlapcovi sa obnovil sluch.

 

Mladý muž so sennou nádchou – diagnostikovaná alergia na prach a plesne. Po mesiaci na homeopatikách alergia celkom odznela a po rokoch mohol zas voľne dýchať nosom.

 

V literatúre sú opisované prípady vyliečenia  akýchkoľvek ochorení. Preto sa treba pýta na to, aké má homeopat výsledky ešte pred tým, ako sa mu zveríte do rúk. S výsledkami totiž rastie aj nádej na vaše vyliečenie. Ako hovorí Ing. Soňa Koyšová: „Homeopatia je úspešná asi u 80 % prípadov, kedy klasická medicína vyčerpala svoje možnosti a to je naozaj vysoké číslo.   Takže neskúsiť homeopatickú liečbu je pre pacienta veľká škoda.
Tak ako pri všetkých chronických ochoreniach , úspech liečby závisí od presnosti predpisu homeopatického lieku - každý prípad je úplne špecifický, ale šanca na vyliečenie  je  veľká.  V praxi  vidíme vyliečených pacientov od ľahkých diagnóz  až po tie najvážnejšie.“ Vždy je však dôležité radiť sa so skutočným odborníkom a veriť ľuďom s minulosťou.

Komentáre Disqus.
(0/5) 0 referencií
Mackovová

(0/5) 0 referencií
Trojanovská Silvia

(0/5) 0 referencií
Pavlína Hollá…

(0/5) 0 referencií
homeopat

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím