Homeopatia – liečba chorôb prirodzenou cestou

Zdravie a krása:Alternatívna medicína

Marek 10.10.20139310

Homeopatia – liečba chorôb prirodzenou cestou

Človek je neoddeliteľnou súčasťou prírody. Choroby nevznikajú náhodou, sú vždy len odpoveďou organizmu. Moderná medicína sa sústreďuje na odstránenie následkov a umlčanie varovných prejavov. Homeopatia lieči človeka ako celok a preto má veľmi dobré výsledky. Čo je jej podstatou a prečo si zaslúži dôveru? Odpovedajú odborníci, ktorí homeopatii zasvätili život a vyliečili stovky ľudí.

Podobné sa lieči podobným

Ľudský organizmus je jeden celok. Choroba sa nesústreďuje len na kĺby, hrdlo, či lokálny zápal, ale organizmus zasahuje celý. Preto je homeopatia v prvom rade holistická forma liečenia, ktorá lieči človeka na základe princípu „podobné sa lieči podobným“. „Podstata homeopatie spočíva v tom, že látky, ktoré u zdravého človeka vyvolajú určité symptómy, u chorého tieto symptómy liečia. Preto na predpísanie homeopatického prípravku nestačí názov problému, ako napríklad chrípka, nádcha, kašeľ a podobne. Je potrebný čo najpresnejší popis jednotlivých symptómov, ktoré problém sprevádzajú. A to nielen fyzické príznaky,  ale často je potrebný aj stav mysle počas choroby. Homeopatiká sa nekombinujú, ale vyberá sa jeden liek, ktorý pokrýva celý obraz,“ hovorí Mgr Pavlína Hollá.

Homeopatia sa teší úspechu

Niekedy je homeopatia prirovnávaná modernými lekármi k šarlatánstvu, ale v tradícii ľudstva má nesmiernu dôveru. „Možno to nie je celkom známe, ale v celosvetovom meradle je homeopatia druhou najpoužívanejšou metódou liečenia, milióny ľudí  na svete ju používajú pre svoju jednoduchosť, netoxickosť a finančnú nenáročnosť. Veľa slávnych ľudí sa liečilo a lieči homeopatiou. Napríklad matka Tereza, pápež Ján Pavol II., anglická kráľovská rodina,“ vysvetľuje homeopatka Ing. Soňa Koyšová. Na Slovensku sa homeopatia udomácnila  v porevolučnej dobe v roku 1991 a odvtedy jej patrí nezastupiteľné miesto v liečbe chorých,  ktorí  z rôznych príčin vyhľadajú alternatívny spôsob liečenia .

V Homeopatii sa nelieči choroba

Pre niekoho skutočne šokujúce zistenie, ktoré láme uhol pohľadu na prinavrátenie zdravia. Homeopati však vedia, o čom je reč. „V homeopatii je ťažisko liečby nie na druhu choroby, ale na správaní sa a prejavoch choroby človeka,“ hovorí Ing. Stanislava Mikušincová. Dodáva, že 10 ľudí s "klasickou" diagnózou chrípka, pri homeopatickom princípe môže dostať iný liek a všetci sa vyliečia, lebo každý z nich má svojské prejavy. Antibiotická liečba pritom jedným liekom lieči aj stovky pacientov. Rozdiel je teda markantný.

 

Pritom ani pri homeopatii nemusí ísť o dlhý čas čakania na zlepšenie stavu. O tom si už ale povieme nabudúce, ako aj o kvalifikácii homeopata, úspechoch a indikáciách.

Komentáre Disqus.
(0/5) 0 referencií
Pavlína Hollá…

(0/5) 0 referencií
homeopat

(4.9/5) 2 referencií
Mikusincova

O homeopatiu som sa začala zaujímať od r.1999, keď prvorodený syn začal mať zdravotné problémy.…

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím