Zdravý môže byť skutočne každý

Zdravie a krása:Alternatívna medicína

Marek 06.10.201312317

Zdravý môže byť skutočne každý

Čo je podstatou zdravia nám ostáva skryté. Veda však vie, že obyvatelia Číny sú rekordéri v zdraví aj v dlhovekosti. Poďme sa pozrieť na východ sveta a načerpať z poznania o ľudskom organizme, ktoré spoľahlivo eliminuje choroby a zabezpečuje dlhovekosť a prinavracia zdravie.

Liek na všetko 

Znie to tak trochu ako klišé, ale nie je. Tradičná čínska medicína predstavuje skutočne univerzálny kľúč, ktorý odomyká prúdenie zdravej energie. A na aké ochorenia sa hodí aplikovať tradičnú čínsku medicínu? „Tradične na všetky, dnes tiež na všetky. Aj keď je pravda, že pri viacerých poruchách organizmu sa používa skôr ako podporná metóda k modernej medicíne,“ hovorí terapeut tradičnej čínskej medicíny Maroš Klučár a dodáva, že najviac úspechov má pri liečbe alergií, postraumatických bolestiach, tehotenstve , migrénach. Tradičná medicína ponúka liek na civilizačné choroby a hoci má za sebou niekoľko tisíc rokov, nie je potrebné poznatky revidovať ani s príchodom nových chorôb. „Ochorenie, ako napríklad AIDS. V takom prípade sa zakategorizuje podľa osnovy - a následne sa postupuje v liečbe podľa zaužívaných postupov. Neznamená to, že čínska medicína vie liečiť AIDS,  ale vie značne pomôcť a bez nežiaducich vedľajších účinkov chemických liekov,“ vysvetľuje tajomstvo zdravia Mgr. Radosl​av Siváček.

Spoľahlivá diagnostika

Tá je základom každej úspešnej liečby. Čínska medicína je v diagnostike omnoho sofistikovanejšia a podrobnejšia ako moderná medicína, ktorá síce nahliadne až do buniek, ale to podstatné jej často unikne. Diagnostika TCM obsahuje podrobnú anamnézu (predošlé ochorenia a prítomnosť príznakov), vyšetrenie (zahrňuje podrobné vyšetrenie jazyka a zároveň si všíma aj mentálnu a spirituálnu vitalitu), palpácia (zahrňuje analýzu pulzu, palpáciu poplašných bodov), auskultácia/čuch (starostlivé načúvanie a čuchové vnímanie príznakov ochorenia) a rôzne iné techniky. Správna diagnostika vedie k stanoveniu príslušnej energetickej poruchy a zároveň k určeniu vhodnej preventívnej a liečebnej stratégie,“ vymenúva Lukáš Dinka. Okrem uvedených spôsobov zahŕňa diagnostika celé spektrum nástrojov. Ako hovorí Jana Horejšová z Emrudue, s.r.o. patrí k nim aj 16 základných diagnostických otázok, pulzová diagnostika, metóda Zhang- fu bian- zheng a ďalšie modely, ktoré určia dokonale stav organizmu a vyvodia najlepšie liečebné postupy.

Zázraky sa dejú stále

Čínska medicína má výsledky. Jeden za všetky. „Aktuálny prípad jedného pána, ktorý nás pravidelne navštevuje už 6 týždňov s problémami s pohybovým aparátom. Pán mal na začiatku problém zohnúť sa a zaviazať si šnúrky od topánok, umyť zuby alebo učesať sa bol taktiež problém. Aj ostatné veci, ku ktorým pohyb potrebujeme si každý vie predstaviť. Tento pán vyskúšal veľa vecí od rôznych mastí cez klasickú medicínu, kde mu naordinovali za tašku tabliet na bolesť a poslali ho domov. Pán povedal, že pri prvej návšteve u nás bol skeptický, nevedel čo má čakať a aj po prvom vyšetrení bol ešte na vážkach a nevedel, čo si má myslieť. Po druhej návšteve bol jeho názor už jasnejší, pretože sám cítil, že sa niečo pozitívne s jeho telom deje. Bolesti sa postupne zmenšovali a pohyblivosť a aj psychický stav sa pánovi po kúskoch zlepšuje. S takýmito prípadmi sa stretávame skoro pri každom z našich klientov,“ rozpráva skutočný príbeh Pavol Janiš.

Ostáva tak veriť, že čínska medicína prežije aj modernú schému pokusov a omylov v moderných ambulanciách.

Komentáre Disqus.
(0/5) 0 referencií
TCM Slovakia

(0/5) 0 referencií
Centrum Vitalita

Sme tím stále mladých a nadšených ludí ktorých dalo dokopy spoločné nadšenie, filozofia, záujem o…

(0/5) 0 referencií
MEDANTE

(0/5) 0 referencií
EMRUDUE

(4.5/5) 1 referencií
Klinika Tradičnej…

Naše klinické centrum podporuje čínsky medicínsky priemysel, skúma a používa tradičných čínskych…


Čítajte ďalej

Keď bodnutia prinavrátia zdravie

Zdravie a krása:Alternatívna medicína

Keď bodnutia prinavrátia zdravie


08.10.201312317

MarekZdravie a krása

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím