Klasická homeopatia môže prinavrátiť zdravie!

Zdravie a krása:Alternatívna medicína

Marek 08.10.201312949

Klasická homeopatia môže prinavrátiť zdravie!

Štefan Stančík ako homeopat vyštudoval štvorročnú homeopatickú fakultu v Brne, dvojročnú školu segalovcov z Indie a trojročný postgraduál od Ann Vearverck z Belgicka. Homeopatii sa venuje dlhé roky. Preto sa rozhodol podeliť s nami o výnimočné skúsenosti a priblížiť klasickú homeopatiu v praxi.

 Pán Stančík, môžete v krátkosti priblížiť rozdiel medzi klasickou antibiotickou a homeopatickou liečbou?
Podstata antibiotickej liečby je v zabíjaní baktérií, takže efekt sa zdá výrazný. No len na krátku dobu, pretože chemikália zabije nielen baktérie nesúce zdravotné zhoršenie, ale aj tie, ktoré podporujú obranyschopnosť organizmu. Atak choroby sa preto opakuje, alebo vzniká vážnejšie - chronické ochorenie, ktoré je vleklé, nepríjemné a ničiace nám nielen zdravie, život, ale i psychiku a kvalitu života – osobná skúsenosť. Klasická homeopatia, respektíve klasickí homeopati  sa snažia nájsť pre trpiaceho správny liek, ktorý zharmonizuje duševnú stránku človeka a postupne odznievajú problémy, ktoré sa v človeku, alebo dokonca u zvierat nahromadili počas krátkodobo efektívnej, no zdravie ničiacej medikamentóznej liečby.

Zaberá homeopatia aj pri akútnych stavoch?

Pri akútnych stavoch sú rôzne prístupy. Opakované dávky homeopatického lieku, alebo liečba klasická a potom homeopatické vyšetrenie. Avšak toto sú len prechodné riešenia, pre uzdravenie chorého absolútne bezvýznamné. Je totiž nutné absolvovať vstupný homeopatický pohovor, nájsť čo najlepší liek a trpiaci potom bude dlhodobo v poriadku, za občasných kontrol a zopakovania správneho lieku. Výskyt akútnych zhoršení sa minimalizuje, veľmi často úplne mizne a nahrádza ho občasné mierne zhoršenie pri nejakej neopatrnosti, prepracovaní, nachladení, alebo emočnom šoku, tragédii a podobne.

Znie to zaujímavo. Prezradíte aj, čo je podstatou homeopatickej liečby a akú liečbu ponúkate?

Praktizujem klasickú  homeopatiu, ktorej cieľom je zbavenie človeka, alebo zvieratka utrpenia. Prináša to často subjektívne zhoršenia, hlavne ak je ochorenie  vážnejšie. Nie každý je ochotný nastúpiť cestu k uzdraveniu a niet sa tomu čo čudovať. Chemikálie sú návykové a rovnako ako pri alkohole, cigaretách, kávy, nie sú ľudia ochotní s tým skoncovať, aj keď vedia, že im to škodí. Treba zvyšovať dávky a vzniká začarovaný kruh a postupné degradovanie orgánov a tiež duševného zdravia. Mám skúsenosti, že toto často nemuselo vôbec začať, keby sme sa k sebe chovali zodpovedne a nenechali si ničiť zdravie pojedaním produktov z televíznych reklám, lekární a ordinácií. Je úžasný pocit, keď mi človek pokročilého veku povie, že konečne začal po lieku žiť, že do tej doby to bolo len živorenie.

Aký je teda rozdiel medzi homeopatickým prípravkom kúpeným v lekárni a homeopatiou pripravenou skúseným homeopatom pre potreby daného človeka?

Na túto otázku je veľmi ťažko odpovedať. Homeopatické lieky sú vyrábané v homeopatickej výrobni rovnako ,ako keby ich vyrábal homeopat. Dám príklad. Pacient užije liek arsenicum, tento liek zakúpený v lekárni veľmi dobre zaberie. Je tu len jeden problém, vyskytujúci sa v poslednej dobe. Niektoré firmy majú len nízke riedenia, vhodné viac u pacientov s vyšším vekom, alebo vážnejších stavoch pacienta. No pre začiatok liečby to postačuje. Väčší problém je, ak je človek nezvyklý typ, čo sa stáva  veľmi často a tieto firmy majú obmedzený sortiment. Našťastie je možné vyrobiť, alebo zohnať liek v zahraničí. Dobrý homeopat poskytuje lieky svojím pacientom. Často mi ľudia volajú, či nemám to alebo ono. Taký postup ma zaráža, toto zháňanie rôznych liekov nie je ideálne pre zdravie, treba sa nechať vyšetriť a pokúsiť sa nájsť svoj liek a nastúpiť cestu k uzdraveniu.

Pán Stančík môže teda homeopatické sedenie, alebo rozhovor priblížiť?

Homeopatické vyšetrenie je, pokiaľ možno, druh priateľského rozhovoru. Trvá podľa potreby jeden a pol hodiny až šesť hodín, no to sú extrémy, väčšinou je to asi niečo medzi tým.

O liekoch a rozhovore sme už hovorili. Na čo všetko ale homeopatia vie nájsť recept?

Je to trochu problematická otázka. Homeopatia môže niekoho dostať z rakoviny, niekedy ani nezbaví nádchy. Záleží na tom, či sa nájde tá pravá esencia, väčšinou sa to podarí, ak je dobrá spolupráca. Dám príklad. Človek príde na vyšetrenie, ktorému predchádzalo štyridsaťročné chodenie na rôzne vyšetrenia, medikamenty a iné praktiky. Nasadím liek a ak je veľké zhoršenie, je prijímané s nevôľou, no keď sa zas deje podľa pacienta málo, zas je zle. Po mesiaci odsúdia homeopatiu, bez toho, že by urobili aspoň jednu kontrolu, ktorá je veľmi dôležitá. Väčšinou túto kontrolu robím zdarma, keď zistím, že liek by sa mal zmeniť, že sme pri rozhovore niečo vynechali, alebo niečo podobné. Homeopatia nie je o lieku, ale o slobode, slobode byť zodpovedný sám za seba, chovať sa logicky a keď zistím, že mi niečo škodí, tak s tým skončím, bez ohľadu na to, že na túto škodlivú, jedovatú chémiu sme nútení platiť enormné a donekonečna sa zvyšujúce poplatky.

Môžete predstaviť  niektoré významné úspechy homeopatie?

Úspechov sú stovky. Sú medzi nimi napríklad astma aj ťažké alergie, ekzémy, aids, ale to sú len bezvýznamné diagnózy, ktoré by vôbec nemuseli byť. Dôležité je, že trpiaci už netrpia. Len ma mrzí, že niektorí ľudia píšu na internete o homeopatii klamstvá, pričom seriózne výskumy a dokonca porovnanie účinnosti vždy vyznelo v prospech homeopatie. Dokonca veľmi priaznivé hodnotenie po dôkladnom dlhoročnom skúmaní priamo vo švajčiarskej vláde, alebo vyhlásenia pápeža, že homeopatia je druh medicíny a s diablom nemá vôbec nič spoločné.  Viem, že moje postoje sú možno trochu radikálne, no inak to nejde. Vláda peňazí, nekonečná hrabivosť farmaceutických firiem, klamlivé reklamy a mnoho iných javov si žiada len nekompromisné postoje a niekto musí tieto praktiky odmietať, dúfam, že časom to už nebude len pár jednotlivcov, ale nastane významnejší posun v chápaní sveta okolo nás a aj nás samých.

V ďalšom článku predstavíme zaujímavé úspechy Štefana Stančíka a dozviete sa viac o jeho Klasickej homeopatii.

 

Komentáre Disqus.
(5/5) 9 referencií
Klasická Homeopatia

Najskôr sa liečil pomocou klasickej medicíny na obyčajnú angínu následkom tejto liečby sa objavili…

Soňa V

1 675

Vyliečená fenka Anne

Srdečne vám ďakujem za vyliečenie mojej fenky Anne. Kašeľ zmizol aAnne…

Jaroslav P

1 620

Homeopatia - nová nádej

Prečo práve ja,prečo práve naše deti...Zúfalstvo,beznádej,strach a neustály…

Martina M

1 759

astma a alergie

Osem rokov som mala stredný stupeň astmy a alergie na veľké množstvo…

Klasická Homeopatia
5/5 9 hodnotení

Čítajte ďalej

Nebojím sa ani najťažších prípadov

Zdravie a krása:Alternatívna medicína

Nebojím sa ani najťažších prípadov


10.10.201312949

MarekZdravie a krása

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím