Zápach nôh a mykózy idú ruka v ruka. Vieme ako ich poraziť!

Zdravie a krása:Striebrovo vašich šatách

SILVER+ produkty SILVER+ produkty 22.02.201620527

Zápach nôh a mykózy idú ruka v ruka. Vieme ako ich poraziť!

Zápach vlastných nôh zažil už každý. Každý štvrtý človek zápasí aj s mykózami nôh. Oba zmienené problémy spôsobujú baktérie. Účinný návod ako voči nim bojovať sa zíde každému, kto si obúva ponožky a topánky. 

Nohy nemusia smrdieť

Hovorí sa, že nohy smrdia každému. Nie je to pravda. Pri dodržaní špeciálnych rád sa môžete zápachu nôh úplne zbaviť, alebo ho eliminovať na minimum. Zápach totiž spôsobujú baktérie, pre ktoré je vlhká ponožka a topánka živnou pôdou. Znepríjemnite im život a ony vás nebudú ohrozovať. Správnou starostlivosťou o nohy zápach nebude vašim problémom.

Správna obuv, ponožky aj detský zásyp

Zápach nôh je prvým príznakom, že na starostlivosti o nohy treba niečo zmeniť. Čím viac baktérií, tým väčší zápach a zároveň možnosť vzniku mykóz. Vyberajte si preto vzdušnú obuv, ktorá dýcha. Textilnú, alebo koženú. Umelé hmoty naopak zvyšujú vlhkosť. Pre maximálne nasadenie v boji proti zápachu môžete použiť aj ponožky s antibakteriálnymi účinkami. Ich zloženie je 72% bavlna, 26% polypropylén striebra Ag+, 2% a elastan. Sú preto vhodnou klímou pre zdravé nohy. Poteniu a následného vzniku zápachu môže zabrániť aj ošetrenie nôh detským púdrom pred celodenným chodením v topánkach. Pre manažérov pohybujúcich sa celý deň v topánkach sú veľmi dobrou pomôckou aj trendy a elegantné oblekové ponožky s obsahom striebra pre zdravé nohy bez zápachu. Pre nadmerne potiace sa a zapáchajúce nohy, ale aj pre ošetrenie a dezinfekciu obuvi z vnútra je vhodný antibakteriálny deo sprej do topánok s citrónovou vôňou, ktorý je určený na aplikáciu do všetkých druhov obuvi, ponožiek alebo priamo na pokožku nôh. V kombinácii s ponožkami SILVER+ 100%tná záruka až 24 hodín proti poteniu a zápachu nôh.

Mykózam je ľahšie predchádzať, ako sa ich zbaviť

Keď sa mykózy zažerú do pokožky nôh alebo nechtov, je často potrebné zdĺhavé liečenie a návšteva lekára. Preto je vhodné sa pravidelne prezúvať a meniť ponožky pokojne aj dvakrát denne. Čo však v prípade, že sa ráno obujete do topánok a viete, že možnosť vyzuť sa bude až večer? Tu môžu byť veľmi vhodným pomocníkom ponožky  s obsahom striebra, ktoré zamedzia množení baktérií, nepríjemnému svrbeniu, tvorbu vyrážok a potničiek a tým prispieva k vysokému komfortu nosenia. Okrem správny ponožiek treba dbať aj na dezinfekciu samotnej obuvi, najmä ženy by mali zabudnúť na používane silónových ponožiek, a po osprchovaní si nohy vždy utrite do sucha. Tak isto aj medziprstové priestory, kde najčastejšie mykózy vznikajú.

Šport je pre nohy záťažovou skúškou

Pri športe je zvýšená produkcia potu najmä na nohách, kde je extrémne veľa potných žliaz. Šport nemusí byť tak zdravý, ak sa nesprávne staráte o nohy a následkom budú zápaly kože, bradavice a mykózy nechtov, či pokožky. Špeciálne pre zvýšenú aktivitu sú  vyvinuté športové ponožky, ktoré vám dodajú pohodlie, zdravie aj komfort. Po každom športe treba obuv vyvetrať, nechať vyschnúť a vždy použiť čisté ponožky. Ideálne aj v prípade aj striedate kardio so silovom cvičením, pri ktorom sa budete potiť menej. Nikdy nepoužívajte tenisky pri športe naboso!

Špeciálne potreby diabetikov

Každý diabetik pozná problémy, ktoré mu toto nepríjemné ochorenie prináša. Nohy sú veľmi citlivé, zimomrivé a náchylné na ochorenia. Okrem bežných zásad starostlivosti po nohy potrebujú diabetici v štádiu I. a II. zvýšený ochranu a práve pre nich boli špeciálne vyvinuté ponožky Silver+ pre diabetikov. Sú vhodné aj pre ľudí s kŕčovými žilami. Majú retiazkovú špičku pre extra uvoľnené lýtko a medicínsky vaflový lem. Sú najlepšou ochranou pred gangrénou prstov a sú zdravotne certifikované a testované.

Vyskúšajte novinku v starostlivosti o nohy

Ponožky SILVER + prinášajú modernú starostlivosť o zdravie nôh v kombinácii s módnym dizajnom a pohodlím. Skúsiť sa oplatia v prípadoch ak chcete:

  • Chcete zamedziť vzniku baktérií, plesní, húb a kvasiniek
  • Pohltiť pot a zápach aj pri celodennom nosení 
  • Urýchliť hojenie rán a odrenín
  • Vyliečiť bradavice
  • Zlepšiť prekrvenie nôh a podporiť správny krvný obeh

 

Komentáre Disqus.
(4.7/5) 61 referencií
SILVER+ produkty

SILVER+ - predaj dámskej módy a doplnkov v Boho štýle. Boho štýl nie je niečo, čo má definíciu.…

LUD

2 413

SIlver+ Top Body Slim

Tielko je veľmi príjemné na telo, tenké, ľahučké, dobre sa udržiava a spĺňa…

pánske tričká a spodné prádlo

Tieto výrobky som zakúpila pre manžela,ktorý ako vášnivý motorkár trávi na…

SILVER+ nohavičky Lady SLim

Antibakteriálne "tangá" nohavičky SILVER+ Lady Slim.

SILVER+ produkty
4.7/5 61 hodnotení

Čítajte ďalej

Šesť krokov, ako si vybrať vhodnú spodnú bielizeň

Zdravie a krása

Šesť krokov, ako si vybrať vhodnú spodnú…


15.05.201720527

MarekZdravie a krása

Vianočné inšpirácie

Rodina:Vianočné inšpirácie

Vianočné inšpirácie


30.11.201620527

SILVER+…Rodina

November - mesiac mužského zdravia

Zdravie a krása

November - mesiac mužského zdravia


09.11.201620527

SILVER+…Zdravie a krása

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím