Spoznajte zázračnú moc masáže

Zdravie a krása:Masážne salóny

Marek 30.09.201429043

Spoznajte zázračnú moc masáže

Pomasírovať si stuhnutý chrbát prináša takmer okamžitú úľavu. Mnoho z nás si preto spája jej pozitíva len s uvoľnením stuhnutého svalstva. Jej účinky však ďaleko širšie. Masáž má na telo komplexne blahodárny vplyv, ktorý sa neprejavuje len v masírovanej časti.

Klasická masáž so zázračným účinkom

Klasická športová masáž je u nás najrozšírenejšia a najčastejšie vyhľadávaná. Samotná zlepšuje prekrvenie pokožky, podkožia a svalov, pomáha uvoľňovať stuhnuté a bolestivé svaly. Zjednodušene povedané, vďaka pravidelnej klasickej masáži môžete predísť bolestiam, ktoré bývajú dôsledkom stuhnutého svalstva. To však zďaleka nie je celý potenciál masáže, hoci práve vďaka týmto dôvodom sa ľudia často obracajú na maséra. „Masáž podporuje vyprázdňovanie povrchových žíl, lymfatických ciev, normalizáciu kožného napätia, zlepšuje prekrvenie masírovanej oblasti, vstrebávanie opuchov či výronov, relaxuje či tonizuje svaly, zlepšuje výživu tkaniva a zmierňuje bolesť. Zlepšuje cirkuláciu, prináša čerstvý kyslík do telesných tkanív, čo napomáha odbúraniu odpadových látok, urýchľuje liečenie po zraneniach a podporuje zotavenie z chorôb,“ hovorí Marián Pagáč z masážneho salónu Medea v Trenčíne. Ostať na masážnom stole štyridsaťpäť minút, alebo hodinu sa však čoraz viac stáva aj cestou k obnove duševných síl. „V dnešnej dobe sa do popredia dostáva hlavne účinok na psychickú úroveň človeka, zmiernenie stresu, depresií, uvoľnenie duševného napätia. To všetko prospieva celkovému zdravotnému stavu a pocitu pohody,“ hovorí Marián Pagáč z masážneho salónu Medea. Ísť na masáž tak znamená urobiť niečo skutočne pre seba. Nechať vypnúť svet naokolo a venovať sa samému sebe a vlastnému zdraviu.

Od masáže chodidiel k chrbtici bez bolesti

Bolesti chrbta trápia drvivú väčšinu populácie. Môže za to nedostatok pohybu, nesprávne sedenie a sedavé zamestnania. Rozmasírovať chrbát prináša úľavu, no v spojení s reflexnou masážou chodidiel navodí dlhodobé odstránenie problémov. Spojenie týchto dvoch masážnych techník je veľmi prospešné. „Vďaka prepojeniu reflexných zón s celým organizmom je masáž chodidiel veľmi účinnou metódou pri udržovaní zdravia. V kombinácii s masážou chrbta pomáha rýchlejšie uvoľňovať prípadné blokády (tzv.seknutie). Kompletnou masážou chodidiel je aktivovaný hormonálny systém, všetky vnútorné orgány, trávenie, vylučovanie. Organizmus pracuje viac harmonicky,“ hovorí o pozitívach Marián Pagáč a radí reflexnú masáž zaradiť ako doplnok klasickej masáže.

Technika raindrop

V masážnom salóne Meda v Trenčíne sa venujú aj zaujímavej masážno – relaxačnej technike Raindrop. O čo ide už prezrádza Marián Pagáč: „Táto masáž je zameraná na uvoľnenie chrbtice a ozdravenie celého organizmu. Jemnými ťahmi je aplikovaných deväť druhov éterických olejov. Oleje prenikajú cez kožu do krvného obehu a pôsobia tak na celý organizmus. Uvoľňujú svalstvo, tlmia bolesť. Následnou masážou a teplým zábalom dochádza k uvoľneniu chrbtice, medzistavcových platničiek.“ Dopriať si masáž by preto nemal byť luxus, ale súčasť zdravého životného štýlu. Koniec- koncov, práve vďaka nej sa môžeme zbaviť aj problémov, pre ktoré by sme skôr, či neskôr museli navštíviť lekára.

 

Masážny salón Medea v Trenčíne ponúka klasickú masáž, relaxačnú masáž, thajskú masáž, shiatsu, lymfodrenáž, športovú masáž, reflexnú masáž chodidiel.

 

foto: massagehaveneagan.webstarts.com, wikihow.com

Komentáre Disqus.
(4.8/5) 8 referencií
MEDEA

sla

1 815

masaz

Masaz chrbta, sije a chodidiel

JaPa

1 675

masáž v Medea

Neskutočné... ako všetko to "medzi nebom a zemou"; odporúčam všetkým, čo…

Damian

1 820

Hodnotenie

Hodnotenie

MEDEA
4.8/5 8 hodnotení

Čítajte ďalej

Masáž prináša do života zdravie, radosť a vitalitu

Zdravie a krása:Masážne salóny

Masáž prináša do života zdravie, radosť a…


02.10.201429043

MarekZdravie a krása

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím