Masáž prináša do života zdravie, radosť a vitalitu

Zdravie a krása:Masážne salóny

Marek 02.10.201429733

Masáž prináša do života zdravie, radosť a vitalitu

Už v dobe kamennej možno pozorovať prvé náznaky masáží. Boli to snahy uvoľniť svaly stuhnuté lovom. Jej skutočný význam sa však rozvinul až v starovekom Egypte. Masáž je skutočne jednou z najstarších a stále funkčných ozdravných techník, ktoré často nahradia lieky, prinavrátia úsmev, zdravie a radosť zo života. Masáž by nemala byť luxusom, ale skutočným životným štýlom.

Masáž je liek overený vekmi

Masáž nepatrí k módnym vychytávkam. Jej priaznivé účinky na telo poznali už pravekí ľudia. V Egypte sa stala oficiálnou liečebnou metódou a to bolo 5000 rokov pred našim letopočtom. Samozrejme, že svoje miesto našla aj v Číne, kde ju prispôsobili, vylepšili, spojili s čínskou medicínou. Masáže tu boli skrátka od nepamäti a vždy vedeli prinavrátiť človeku zdravie. Ani v dnešnej uponáhľanej dobe to nie je inak. Práve naopak, čoraz viac pociťujeme potrebu nielen fyzického, ale aj psychického uvoľnenia, ktorú masáž prináša. „V dnešnej dobe sa do popredia dostáva hlavne účinok na psychickú úroveň človeka, zmiernenie stresu, depresií, uvoľnenie duševného napätia. To všetko prospieva celkovému zdravotnému stavu a pocitu pohody,“ hovorí Marián Pagáč z masážneho salónu Medea.

 

TOP výhody masáží

Ak by sme chceli vymenovať všetky pozitíva masáží, napísali by sme encyklopédiu. „Priaznivo pôsobí pri strese, uvoľňuje napätie v svaloch, vnútorných orgánoch, vplýva na krvotvorbu, upravuje metabolizmus, pôsobí na mäkké tkanivá a zlepšuje fyzickú a psychickú stránku človeka. Je to najstarší a najprirodzenejší spôsob liečby tela ale i ducha,“ vymenúva tie najdôležitejšie prínosy masáže Karin Pavliková z masážneho centra Karin v Považskej Bystrici.

 

Na konkrétny problém, konkrétna masáž

Masáže sa v starovekom Egypte dokonca používali ne liečbu zlomenín. Dnes masáž môžeme aplikovať na stuhnuté svaly, na seknutie, nakombinovať si športovú masáž, či dokonca masáže, ktoré nám pomôžu s vizážou, či ponaprávajú energetické toky a zaručia lepšie fungovanie organizmu. Čoraz populárnejšou je aj skrášľujúca anticelulitídna masáž, ktorá má na rozdiel od „reklamných chytákov“, skutočne vynikajúce výsledky. „Vďaka anticelulitídnej masáži sa vylepší odbúranie odpadových látok, zlepšuje sa prekrvenie a zlepšuje sa látková výmena. Masáž pomáha výrazne redukovať a odstrániť celulitídu na bruchu, sedacích svaloch a dolných končatinách,“ vymenúva účinky masáže Jozef Niščák z masérskeho štúdia Masáže Relax. Ideálne poznanie najmä pre ženy, ktorých až 90% s týmto kozmetickým problémom zápasí.

Masáž nie je drahá!

Dobrá, kvalitná a certifikovaná masáž stojí toľko, čo dve škatuľky cigariet, alebo obed v reštaurácií. Pritom mnoho ľudí sa vyhovára, že nemá dostatok financií zájsť na masáž. Druhým dôvodom býva nedostatok času. Nájsť si hodinu pre seba a svoje zdravie je však investícia lepšia ako vysedávanie na káve, či dokonca neustály pracovný zhon. Vďaka masáži budete žiť zdravšie, vitálnejšie aj dlhšie. Nezabúdajte sami na seba a zraďte masáže k pravidelným rituálom vašich dní. 

 

foto:thaimassagetwickenham.co.uk, soakonthesound.com/

Komentáre Disqus.
(4.8/5) 8 referencií
MEDEA

(4.7/5) 23 referencií
Masážne centrum…

Ponúkame vám relaxačno-liečebné masáže celého tela, bankovanie, akupresúrnu masáž ako aj kranio…

(5/5) 2 referencií
Masáže Relax

Volám sa Jozef Niščák. Pochádzam z Bardejova. Už dávno ma prenasledovala myšlienka začať poskytovať…

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím