Pozitíva masáže: Liečivá sila dotyku

Zdravie a krása:Masážne salóny

Marek 28.08.201337262

Pozitíva masáže: Liečivá sila dotyku

Mechanická terapia. Aj tak sa zvykne hovoriť masáži. Ľudský dotyk mal už od dávnych dôb v medicíne a starostlivosti o telo zvláštny význam. Masáž je skutočná terapia a jej účinky zosobňuje aj psychické uvoľnenie, ktoré pomáha urýchliť liečenie. Masáž, to už nie je iba o stuhnutých svaloch, ale o skutočnom ozdravení tela aj ducha.

Pozitíva na nezaplatenie

Je len málo ľudí, ktorí by nemali stuhnuté svalstvo najmä v oblasti šije, pliec a krížov. Tieto miesta treba občas premasírovať. Tvár a temeno hlavy sú mimoriadne citlivé na dotyk rúk. Keď nás bolí hlava, inštinktívne si ju stláčame. V pokožke na temene hlavy sa zvykne nazbierať prekvapivo veľké napätie. Na tvári je mimoriadne veľký počet nervových receptorov a preto je dôležitá aj kozmetická  masáž tváre. Nesmierne vplýva na celé telo, mení našu náladu, zvyšuje stupeň relaxácie, zmierňuje bolesť.

 „V spodnej vrstve, derme, sa nachádzajú nervové zakončenia reagujúce na dotyk, tlak, bolesť a zmenu teploty. Na každom štvorcovom centimetri kože sa nachádza 230 zmyslových receptorov, ktoré sú  veľmi dôležité pre odovzdávanie informácií o našom najbližšom okolí do mozgu. Zmyslové receptory sú také citlivé, že pri využití rôznych masážnych techník je možné vyvolať širokú škálu pocitov, od prekrvenie po blažené uvoľnenie,“ hovorí Eva Mierková.

Pôsobenie na mimické svaly zasa zmierňuje únavu, čistí lymfatické uzliny. Jemné prehmatávanie a posúvanie kože stimuluje a prečistí lymfatický systém a zlepšuje tok lymfy. Prostredníctvom dotykov rúk oslovíme nielen fyzickú osobu, ale aj jej psychiku, emócie a dušu.

Masáž na želanie

Masáž je dokonca možné dávkovať si podľa aktuálneho stavu tela. „Ak klient netrpí vážnejšími ťažkosťami, či diagnózou, môže si masáž vybrať podľa vlastného uváženia.

 V opačnom prípade by mal svoj stav konzultovať s lekárom a následne s personálom masážneho salónu,“ vysvetľuje Eva Aranyiová. Hovorí, že v optimálnej miere je vhodné absolvovať masáž priemerne každých osem až desať dní.

Liečba masážou

Masáž môže byť skvelým relaxom, ale ak ich chceme využiť na konkrétny liečebný problém, treba si ju naordinovať ako lieky. „Masáž je vynikajúca forma relaxu, takže podľa potreby, alebo 1 krát mesačne. Ale ak človek rieši s masážou určitý zdravotný problém mal by chodiť 1-2 krát do týždňa,“ hovorí o optimálnej terapii Eva Mierková a dodáva, že v oblasti správnej terapie má poradiť aj skúsený masér. O tom, ako ho spoznať si povieme nabudúce.

 

Porovnajte masérov, alebo si vyžiadajte ich ponuku.

 

 

Komentáre Disqus.
(0/5) 0 referencií
Impression

Všetky ajurvédske procedúry odstraňujú z tela napätie. Liečivé rastliny obsiahnuté v kozmetických…

(0/5) 0 referencií
GOLDEN KINNAREE

V našom salóne Golden Kinnaree vykonávajú thajské masáže rodené thajské masérky. Táto voľba je nie…

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím