Dobrého maséra nestvorí víkendový kurz!

Zdravie a krása:Masážne salóny

Marek 30.08.201330226

Dobrého maséra nestvorí víkendový kurz!

Pozitíva masáže nám v plnej miere vie ponúknuť len skúsený masér. Žiadna šarlatán, ani absolvent víkendového kurzu. V niektorých prípadoch môže byť dokonca výber amatéra zdraviu škodlivý. Čo teda delí odborníka od človeka, ktorý si ide na vašom chrbte robiť osobnú maturitu?

Prístup je na nezaplatenie

S masérom si treba jednoducho sadnúť. Veľkú mieru zohráva  aj empatia, nie je to len o odbornosti. Samozrejme, netreba byť optimistom, že dobrú masáž vie niekto zvládnuť po víkendovom kurze. Masáž je umenie, ktoré sa v rodisku tejto techniky študovalo roky. „Samozrejme mimo osvedčenia o absolvovaní potrebných školení a certifikátu a bohatej praxi, napovedá o spoľahlivosti a kvalite maséra  prístup ku klientovi. Ako reaguje na jeho ťažkosti, potreby,“ vysvetľuje Eva Aranyiová. Prístup totiž napovie nielen to, či sa masér vyzná, ale ako pristupuje k človeku.

Lieči dotykom aj bolesťou

Devízou dobrého maséra je, že mu ani nemusíte povedať, kde vás bolia svaly, chrbtica, alebo máte problémy. Sám sa zorientuje na vašom tele a vie vám poskytnúť unikátny spôsob terapie. Lekársky predpis na vašu diagnózu. „Dobrý masér je aj terapeut, ktorý presne nájde, kde na tele sa nachádzajú miesta, ktoré človeka trápia. Rozlišuje, ktorá bolesť je tá, ktorá človeku pomôže. Tá zlá je skutočne zlá. Tá človeku len ubližuje. Jeho úlohou je vyhľadávať tú dobrú bolesť, po ktorej prichádza konečne úľava. Už z toho, ako klient sa správa pri vstupe do miestnosti, vie v akom je rozpoložení, akú má náladu a aká energia prúdi v jeho tele. Pozná aj ľudskú psychiku.  Počas masáže vám dokáže dať množstvo rád, ako sa postaviť voči životu, čo je priorita, čo nie a ako treba nastaviť svoju myseľ, aby vysielala pozitívne signály. Keď rozmýšľame pozitívne, naše telo dostáva príval energie, lieči sa. Negatívne myšlienky otrávia naše telo,“ Eva Mierková.

Masáž treba zvážiť

Existuje  neskutočne mnoho druhov masáží a dá sa povedať, že masáž je vhodná pre každého. A hoci platí, že ide o liek, treba k nemu pristupovať obozretne a pamätať, že hoci nemožno hovoriť o vedľajších účinkoch, má svoje kontraindikácie. Masáž nie je vhodná pri akútnom ochorení, či poúrazových stavoch , pri menštruácii, v tehotenstve a v šestonedelí a nie je vhodná pri vysokom krvnom tlaku a srdcových ochoreniach.

 

Prečítajte so o pozitívach masáže viac.

Komentáre Disqus.
(0/5) 0 referencií
GOLDEN KINNAREE

V našom salóne Golden Kinnaree vykonávajú thajské masáže rodené thajské masérky. Táto voľba je nie…

(0/5) 0 referencií
Impression

Všetky ajurvédske procedúry odstraňujú z tela napätie. Liečivé rastliny obsiahnuté v kozmetických…

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím