TRX: Priama cesta k zdravému a vyšportovanému telu

Zdravie a krása:Do leta budem fit

7Days Gym 7Days Gym 24.03.20167851

TRX: Priama cesta k zdravému a vyšportovanému telu

Keď niečo vyvinie americká armáda, je to poznávacie znamenie spoľahlivosti a funkčnosti. Najmä ak ide o tréning. TRX je práve z tohto súdka. Ide o cviky pre zaťaženie celého tela, teda  Total-Body Resistance Exercise  na rovnomerné nadobúdanie kondície a svalov.

K dobrej postave netreba veľa

Pozrime sa na históriu cvičenia TRX. Vzišlo z potreby cvičenia na lodiach alebo v ponorkách, kde boli vojaci nútení trénovať na malých priestoroch s obmedzenou možnosťou cvičebných nástrojov. Peter Nagy, tréner techniky TRX v 7 Days Gym vysvetľuje:  „Ide o cvičenie s vlastnou váhou tela na dvoch pevných popruhoch nastaviteľnej dĺžky zakončenými držadlami pre ruky či nohy. TRX buduje silné a stabilné jadro (CORE), ktoré je základom všetkých efektívnych a účinných pohybov ľudského tela. Hlavné partie stabilného jadra sú brušná oblasť, chrbát, ABS, hrudník a panva. Jadro umožňuje telu stabilitu a flexibilitu.“ 

Cvičenie vhodné pre každého

Hoci ide o vojenský výcvik, netreba mať obavu, že ho nezvládne každý. Práve naopak. Vďaka cvičeniu len s vlastnou váhou je možné posilňovať ním telo detí aj dospelých. Je vhodné pre skúsených športovcov aj tých, čo so zmenou životného štýlu len začínajú. TRX využívajú stovky profesionálnych športovcov vo futbale, baseballe, basketbale, hokeji, bojových športoch, triatlone, golfe, tenise, lyžovaní, snowboarde, plávaní, surfovaní alebo motokrose.

Svaly narastajú rovnomerne

Výhodou oproti klasickému dvíhaniu činiek v posilňovni je rozvoj celej svalovej sústavy. Nestane sa vám teda klasický problém veľkých rúk a tenkých nôh. „Svalová hmota narastá rovnomerne, čo znižuje riziko zranenia a zvyšuje výkonnosť.  TRX umožňuje trojrozmerné pohyby, ktoré nie je možné vykonávať s iným fitnes náradím,“ vysvetľuje Peter Nagy z fitnes centra 7 Days Gym.

Regenerácia je súčasť tréningu

Ľudia si myslia, že k peknej postave im dopomôžu len neustále cvičenie. Z omylu nás vyvádza Peter Nagy, ktorý zdôrazňuje potrebu odpočinku aj pri cvičeniach TRX: „Cvičenie na TRX je často podceňované a ľudí po prvom tréningu zastihne silná svalovka nakoľko nedbajú na dostatočnú regeneráciu ako tomu je po inom druhu tréningu. Netreba preto zabúdať na potréningovú výživu a dostatočný odpočinok. Tak ako pri každom inom druhu tréningu aj pre TRX je potrebné dbať na správnu techniku prevedenia cvikov aby nedošlo k zraneniu. Na začiatku netreba voliť najväčšie záťaže aby si telo mohlo na cvičenie navyknúť.“ TRX je veľmi zaujímavý cvičený program, ktorá sa oplatí vyskúšať. Je veľmi vhodný aj ako kombinácia k silovému tréningu na precvičenie všetkých svalových partií.  TRX možno kombinovať so všetkými druhmi tréningov a pre dosiahnutie optimálnych výsledkov je dobré vykonávať  ho aspoň dvakrát do týždňa.

Vyskúšajte si TRX na vlastnej koži.

Komentáre Disqus.
(4.7/5) 42 referencií
7Days Gym

V našom Fitku sa dáš dokopy. Najlepší tréneri, najlepšie stroje najlepšia atmosféra v Košiciach.…

Príte si zacvičiť do fitka 7daysgym

Super fitko, len chyba vlete klima

lackav

1 273

Košice-7Days gym !

Najlepšie fitko v Ke, čo sa týka dostupnosti (parkovanie) vybavenosti, čistoty,…

Marceloo

1 270

Fitnes - pravidelné posilňovanie -…

Fitko ktore nam bude vyhovovat sme hladali dlho, vyskusali sme niekolko,…

7Days Gym
4.7/5 42 hodnotení

Čítajte ďalej

Fitnes tréner radí: Ako schudnúť tuk a zachovať svaly?

Zdravie a krása

Fitnes tréner radí: Ako schudnúť tuk a…


12.07.20167851

7Days GymZdravie a krása

Ako správne cvičiť a mať výsledky? Odložte mobil!

Zdravie a krása

Ako správne cvičiť a mať výsledky? Odložte…


12.07.20167851

7Days GymZdravie a krása

Ako správne budovať svaly a zlepšovať kondíciu? Neverte reklame a počúvajte telo!

Zdravie a krása

Ako správne budovať svaly a zlepšovať…


12.07.20167851

7Days GymZdravie a krása

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím