Ako odbúrať stres a zlepšiť si emocionálne zdravie?

Zdravie a krása:Do leta budem fit

FitCurves Ružinov FitCurves Ružinov 31.05.20166903

Ako odbúrať stres a zlepšiť si emocionálne zdravie?

Máte pravidelné bolesti hlavy, brucha, kĺbov či celého tela? Už ste vyskúšali takmer všetko, no nič nezaberá. Na chybe môže byť vaše nestabilné emocionálne zdravie. Asi nikto sa v dnešnej dobe nevyhne stresu, čo môže viesť až k depresii. Práve táto vnútorná nestabilita v tele môže spôsobiť rad vedľajších účinkov, ktoré sa prejavujú navonok. Ako ale proti tomu bojovať? 


Jednoducho povedané, musíte sa hýbať. Ľudia, ktorí cvičia majú pocit vnútornej pohody. Pravidelný tréning a vyvážená strava zmení pohľad na život, ale aj na seba samého. Cítime, že všetko je tak, ako má byť a netrápime sa pre nepodstatné problémy, ktoré nášmu duševnému zdraviu vôbec neprospievajú.  

Dovidenia pán stres

Pravidelné silové a kardio cvičenie vám pomôžu prepnúť sa od každodenných starostí a problémov. Čas vyhradený na cvičenie je len pre vás a hlava sa vám naozaj vyčistí. Budete vidieť všetko pozitívnejšie, pretože ste silná a všetko dokážete. Negatívne myšlienky sa spália tak rýchlo ako kalórie a vás zaplavia endorfíny. Úžasný pocit po cvičení pozná zrejme každý a vy ho môžete začítať znova a znova. Austrálska štúdia zistila, že silná sieť priateľov, ako sú ženy vo FitCurves, majú pozitívny vplyv aj na to, ako dlho ľudia žijú. Priatelia nás totiž motivujú, aby sme sa o seba starali, mali dobrú náladu a aj pri menšom zaváhaní nás zavolajú do fitka. Za to všetko im musíme byť vďační. 

V posteli som jednotka

Okrem toho, že pri cvičení zabudnete na všetky starosti, vaše telo sa formuje, tvaruje a vy sa cítite viac atraktívna. Ubudnuté kilá a pekne vyrysované telo zvýši vaše sebavedomie. To využijete nie len v pracovnom ale aj v osobnom živote. Ženy, ktoré pravidelne cvičia trikrát do týždňa vo FitCurves ohodnotili svoj sexuálny život nadpriemerne. Čím viac je žena so svojim telom spokojná, tým viac sa cíti žiadúca. 

 

Kreativita na maximum 

Mám veľa práce, nestíham, som unavená... Vždy si viete nájsť čas! Ide len o to, čo naozaj chcete a aké sú vaše priority. Tridsať minútové cvičenie vo FitCurves je tou najlepšou voľbou pre mamičky s deťmi či pracujúce ženy, ktoré nemajú času na rozdávanie. Takéto jedno cvičenie zlepšuje prietok krvi v mozgu, a preto sú tieto ženy efektívnejšie v práci a ich kreativita je maximálna. Zvýšením tepovej frekvencie má žena viac energie a veľmi ľahko prichádza s novými riešeniami. Jej mozog pracuje naozaj naplno. 

Poďte relaxovať

Po celodenných povinnostiach sa tešíte do postele, no ani tu nenájdete pokoj a oddych? Je to kvôli tomu, že vaša hlava stále pracuje! Potrebujete ju, tak ako aj telo prevetrať a zaujať niečím iným, než je bežne zvyknutá. Osobná trénerka a poradkyňa na zdravú výživu Mioslava Kromková odporúča:

„Necvičíme len preto, aby sme vyzerali fit. Musíme myslieť aj na to, že telo potrebuje oddych a tým, že ho trikrát za týždeň dostaneme na vyššiu tepovú frekvenciu si zaručíme aj kvalitný spánok. V spánku telo regeneruje, no to nejde bez úplného vypnutia hlavy a upokojenia sa. Čistá hlava a pokojný spánok sú základ zdravého života.“

 

Ak sa cítite unavená, ste v strese či depresii, najlepším liekom je cvičenie. Áno, naozaj to bude fungovať a ak ste to ešte stále nevyskúšali, hor sa do toho. Nič nemôžete stratiť, naopak len získať. Krajšie telo, vyššie sebavedomie, čistú hlavu a nových priateľov. 

Komentáre Disqus.
(4.9/5) 50 referencií
FitCurves Ružinov

FitCurves to je komplexné riešenie kontroly nadváhy. Zahŕňa v sebe plnohodnotné tréningy,…

Odchádzam z cvičenia s úsmevom :-)

Vzdy sa tesim do fit curves , a som uplne spokojna, velmi mi vyhovovala Julian…

Úspech zaručený :-)

Je skvelé byť vo FitCurves :-)

Duna Halacova

1 1016

Program regulácie hmotnosti…

Dala mi to veľa, samozrejme je to na každom z nás či sa tým i bude riadiť

FitCurves Ružinov
4.9/5 50 hodnotení

Čítajte ďalej

FitCurves – fitko vyvinuté špeciálne pre potreby žien!

Zdravie a krása:Fitness

FitCurves – fitko vyvinuté špeciálne pre…


19.01.20166903

FitCurves…Zdravie a krása

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím